İstanbul Medipol Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2017 2018


Haliç yerleşkesi ve Kavacık Yerleşkesiyle öğrencilerine hizmet veren İstanbul Medipol Üniversitesi  Vakıf Üniversitelerimizden biridir. TESA vakfı tarafından kurulan üniversite aday öğrencileri için kaliteli bir eğitim vaat etmektedir. Bu yazımızda sizlere İstanbul Medipol Üniversitesi eğitim ücretleri 2017 2018 hakkında bilgi vereceğiz. Sitemizdeki linklere tıklayarak gerek İstanbul Medipol Üniversitesi ve gerekse de diğer üniversitelerin taban puanları, ücretleri, burs imkanları, uzaktan eğitim programları, Yüksek Lisans programları gibi konularda da bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Medipol Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2017 2018

Tıp Fakültesi

Tıp Fakültesinde eğitim görmek isteyen öğrenciler için eğitim ücreti 57.500 TL’dir. Uluslarası Tıp Fakültesi bölümü öğrencileri için öğrenim bedeli 65.000 TL’dir. Diş Hekimliği Bölümü eğitim bedeli ise 56.000 TL’dir.

Eczacılık Fakültesinde eczacılık eğitimi almak isteyenler için öğrenim bedeli 51.000 TL ‘dir.

Hukuk Fakültesi

Hukuk eğitimi almak isteyen öğrenciler için öğrenim bedeli 39.850 TL’dir.

Eğitim Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümler; İlköğretim Matematik Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği (İngilizce), Okul Öncesi Öğretmenliği , Özel Eğitim Öğretmenliği , Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ‘dır. Bu fakültede eğitim almak için öğrenim bedeli  23.500 TL’dir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Beslenme ve Diyetetik bölümünde eğitimgörmek için öğrenim bedeli 27.500 TL , Çocuk Gelişimi bölümünde öğrenim bedeli 24.000 TL , Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde eğitim görmek isteyenler için öğrenim bedeli 24.000 TL, Ebelik bölümünde eğitim görmek isteyenler için 22.000 TL, Ergoterapi bölümü öğrencisi olmak için öğrenim bedeli 24.000 TL, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde eğitim görmek için öğrenim bedeli 30.000 TL, Hemşirelik bölümü eğitim bedeli 24.000 TL, Odyoloji bölümü eğitimi için öğrenim bedeli 28.500 TL, Ortez-Protez bölümünde eğitim görmek için öğrenim bedeli 26.500 TL, Sağlık Yönetimi bölümünde eğitim görmek için öğrenim bedeli 17.500 TL, Sosyal Hizmet bölümünde eğitim görmek için öğrenim ücreti ise 21.500 TL’dir.

İletişim Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümler; Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Medya ve Görsel Sanatlar, Radyo Televizyon ve Sinema, Yeni Medya ve İletişim Sistemleri bölümleridir. Bu bölümlerden birinde eğitim görmek için öğrenim ücreti 23.500 TL’dir.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Psikoloji , Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bu Fakültede bulunan bölümlerdendir. Bu bölümlerden birinde eğitim görmek için öğrenim bedeli 23.500 TL’dir.

İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümler; Bankacılık ve Sigortacılık, Ekonomi ve Finans (İngilizce) , İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme (İngilizce) , Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Yönetim Bilişim Sistemleri ‘dir. Bu fakültedeki bölümlerde eğitim görmek için öğrenim bedeli 22.700 TL’dir.

Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümler ve ücretleri; Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü eğitim ücreti 22.500 TL, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü eğitim ücreti 28.500 TL, Görsel İletişim Tasarımı bölümü eğitim ücreti 22.500 TL, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü eğitim ücreti 28.500 TL, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi bölümü eğitim ücreti 28.500 TL, Mimarlık Bölümü eğitim ücreti 33.500 TL, Türk Müziği ebölümü eğitim ücreti 20.500 TL’dir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce), Elektrik-Elektronik Mühendisliği ( İngilizce), Endüstri Mühendisliği (İngilizce), İnşaat Mühendisliği (İngilizce) bölümleri bu fakültede bulunan bölümlerdir. Bu bölümlerde eğitim görmek için öğrenim bedeli 31.000 TL’dir.

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu

Bu fakültede bulunan bölümler ve ücretleri; Beslenme ve Diyetetik bölümü için 25.500 TL, Çocuk Gelişimi bölümü için 22.500 TL, Ebelik bölümü için 19.500 TL, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü için 28.500 TL, Hemşirelik bölümü için 21.500 TL, Odyoloji bölümü için 26.500 TL, Sağlık Yönetimi bölümü  için  16.500 TL, Sosyal Hizmet bölümü için 18.500 TL’dir.

Adalet Meslek Yüksekokulu

Bu birimde bulunan Adalet programı için öğrenim bedeli 25.000 TL’dir.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Bu  birimde bulunan programlar; Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret, Halkla İlişkiler ve Tanıtım , İnsan Kaynakları Yönetimi , İşletme Yönetimi, Lojistik , Maliye, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları , Sosyal Güvenlik , Sosyal Hizmetler , Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik , Yerel Yönetimler programlarıdır. Bu programların birinde eğitim görmek için öğrenim bedeli 18.250 TL ‘dir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Bu birimde bulunan programlar; Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi , Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon , Bilgisayar Programcılığı , Biyomedikal Cihaz Teknolojisi , Çocuk Gelişimi, Diş Protez Teknolojisi ,Diyaliz , Elektronik Haberleşme Teknolojisi,  Elektronörofizyoloji , Fizyoterapi, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik , İlk ve Acil Yardım , İnşaat Teknolojisi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Mimari Restorasyon, Odyometri, Optisyenlik, Radyoterapi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri , Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programlarıdır. Bu programlardan birinde eğitim görmek için öğrenim bedeli 19.250 TL’dir.


Bilgi Üniversitesi Yüksel Lisans Programları ve Ücretleri 2018
Çankaya Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Doğu Akdeniz Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Gedik Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Girne Amerikan Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Doğuş Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Haliç Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri Bölümleri
Vakıf Üniversitelerinin Avantajları Nelerdir?
Bilgi Üniversitesi Yüksel Lisans Programları ve Ücretleri 2018
Çankaya Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Doğu Akdeniz Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Gedik Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Girne Amerikan Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Doğuş Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Haliç Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri Bölümleri
Vakıf Üniversitelerinin Avantajları Nelerdir?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ